RUSZYŁA REKRUTACJA SZKÓŁ ŚREDNICH DO PROJEKTU!

Staropolska Szkoła Wyższa w Kielcach ma zaszczyt zaprosić szkoły średnie do udziału w projekcie pn. Małopolska Akademia Przedsiębiorczości, realizowanym z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Celem głównym projektu jest rozwój wiedzy z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości oraz rozwój umiejętności rynkowych wśród młodzieży i osób dorosłych.
W związku z powyższym zachęcamy Państwa do udziału w przedmiotowym projekcie, obejmującym przede wszystkim następujące konkursy dla uczniów:
1.    e-Maraton Ekonomiczny – drużyna maratończyków reprezentująca szkołę (max. 5 uczniów) będzie rozwiązywać cotygodniowe zadania publikowane na facebooku (łącznie 5 zadań);
2.    Wirtualne Rozgrywki Biznesowe – drużyna biznesmenów reprezentująca szkołę (max. 5 uczniów) będzie przez dwa miesiące prowadzić swoją własną wirtualną firmę symulacyjną Revas;
3.    Ekonomia Blogiem Pisana – drużyna blogerska reprezentująca szkołę (max. 5 uczniów) będzie pisać i publikować cotygodniowe posty na wskazane tematy (łącznie 5 postów).

W każdym konkursie są do wygrania atrakcyjne nagrody dla uczniów: tablety, smartfony, elektryczne deskorolki, smartwatche Samsung, powerbanki, słuchawki, głośniki itp., a wszyscy nauczyciele-opiekunowie drużyn biznesmenów otrzymają zróżnicowane wartościowo kupony podarunkowe Sodexo.
Ponadto w każdej placówce zostanie powołany Szkolny Klub Pieniądza (Uczelnia zapewnia wsparcie merytoryczne Klubów i doposażenie w grę planszową Monopoly Ultra Banking oraz w Biblioteczkę – trzy pozycje książkowe).
Szczegóły dotyczące projektu zawarte są w dołączonym do zaproszenia Regulaminie. Placówki zainteresowane przystąpieniem do projektu proszone są o wypełnienie formularza deklaracji.
O zakwalifikowaniu szkoły decyduje kolejność zgłoszeń oraz deklarowana gotowość realizacji działań edukacyjnych. Udział w projekcie jest bezpłatny.
Wszelkich informacji o projekcie udziela:
koordynator Eliza Sułkiewicz, tel. 505 506 890, e-mail: staropolska.kielce@gmail.com.

Zapraszamy!

Załącznik – Regulamin udziału szkół