AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU

W dniu 14 grudnia 2019r. odbyło się kolejne spotkanie małych studentów w Akademii Przedszkolaka przy Staropolskiej Szkole Wyższej w Kielcach – filia w Myślenicach.

Tym razem milusińscy gościli w Niepublicznym Przedszkolu „Chatka Puchatka” dzięki przychylności pani dyrektor i grona pedagogicznego tejże placówki.
Dzieci w tym dniu zapoznały się z mlekiem i jego właściwościami,  wytężały swój zmysł smakowy, degustowały mleko, dowiedziały się skąd „ono” pochodzi i gdzie się je przerabia na pyszne sery białe i żółte, jogurty, maślankę oraz jakie mają walory zdrowotne dla organizmu każdego człowieka. Bardzo podobała się dzieciom zabawa w „dojenie krowy” i naśladowanie odgłosów krowy.
         Święta tuż, tuż, więc organizowaliśmy dla dzieci warsztaty świąteczne. Wraz ze studentkami 1 roku mgr studenci odkrywali swoje talenty plastyczne i zamienili się w prawdziwych artystów. Zadaniem było zrobienie bombek, gwiazdek, papierowych Mikołajów, itp. Przy dźwiękach kolęd praca szła bardzo szybko, a po pracy miło płynął czas. Warsztaty miały na celu kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie ekspresji plastycznej dzieci oraz integrację dzieci ze studentami.
Pomimo padającego za oknem deszczu było świątecznie i nastrojowo. Wszędzie pachniało świerkiem, piernikami, dookoła słychać było nastrojową świąteczną muzykę. Wszystko to za sprawą pań studentek i koordynatorów Akademii Przedszkolaka. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia spotkania.
        Kolejne spotkanie małych studentów odbędzie się 18 stycznia 2020 r. o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Św. Jadwigi Królowej w Myślenicach, przy ul. Zdrojowej 16. Będą to warsztaty „chemiczne” prowadzone przez panią prof. Celinę Warchoł. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci. Zabieramy na spotkanie pantofle, oraz małe co nieco na drugie śniadanie.