Zajęcia w Niepublicznym Przedszkolu „Smykolandia”

„Hu, hu, ha nasza zima zła” – czy zima jest na pewno taka zła?

Po zajęciach Małych Studentów, które odbyły się 2 lutego w Niepublicznym Przedszkolu „Smykolandia” w Osieczanach, możemy już powiedzieć, że zima nie jest zła, a wręcz przeciwnie – to bardzo fajna pora roku, bo zimą można robić wiele ciekawych rzeczy.
Mali Studenci wzięli udział w zajęciach, które podzielone były na dwa działy. W pierwszej części dzieci poznały zabawę rytmiczną polegającą na poruszaniu się w rytm muzyki – ćwierćnut i ósemek. Improwizowały ruchem zimową piosenkę „My się zimy nie boimy”, po czym opowiadały o swoich spostrzeżeniach związanych z zimą, zimową pogodą, zimowymi ubraniami. Poprzez zabawę poznały również części mowy – rzeczownik i czasownik. W czasie kolejnej zabawy jeden z Małych Studentów został przebrany za śnieżnego bałwanka, który tańczył z dziećmi. Uczestnicy ułożyli historyjkę obrazkową związaną z czynnościami, które trzeba wykonać, aby powstał bałwanek. Przy okazji dzieci poznały bałwankową rodzinkę, o ciekawych imionach – „Hu”, „Ha”, „He”, „Hi”, „Hy”, „Ho”, oraz pomogły rodzince odszukać zaginione ubrania szukając różnic na dwóch ilustracjach. Ta część zabaw zakończyła się „szalonym” zimowym tańcem „Zizizima”.
W drugiej części zimowych zajęć, Mali Studenci opowiadali o zimowych sportach i zimowych pojazdach. Następnie ilustrowali ruchem muzykę klasyczną i rozrywkową. Saneczkową zabawę w parach, z użyciem janczarów na rączkę, studenci tańczyli do utworu „JingleBells”. Na łyżwach jeździli do utworu Emila Waldteufela „Walc łyżwiarzy”. Na nartach szusowali do utworu „Sonata Księżycowa” Ludwiga van Beethovena, w aranżacji zespołu Metallica. Przy pomocy instrumentu – trójkąt – odbyła się improwizowana „bitwa na śnieżki”, po czym w rytm utworu „Zima” Antonio Vivaldiego oraz piosenki „Konik na biegunach” Małgorzaty Ostrowskiej, odbyła się zabawa z użyciem folii malarskiej, po której turlikały się białe kulki z bibuły imitując zimową pogodę – śnieżycę, wiatr, padający śnieg. Zabawa ta wywołała wiele radości i uśmiechów na twarzach Małych Studentów.
Tworząc wraz ze studentkami II roku Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej, długi kulig, dzieci poruszały się w rytm piosenki „Z kopyta kulig rwie” w aranżacji zespołu Brathanki.
Na koniec, aby ochłonąć po wszystkich zimowych zabawach dzieci usiadły w kole i do piosenki „Mam tę moc” relaksowały się i wyciszały, aby spokojnie udać się z rodzicami do domów, a ich roześmiane buzie i oklaski dla prowadzącej zajęcia, były najlepszą recenzją po udanej zabawie.

Kolejne spotkanie małych studentów odbędzie się 16 marca 2019 r. w budynku I LO im. Tadeusza Kościuszki przy ul. Jagiellońskiej 8 w Myślenicach o godzinie 10.00. W tym dniu dzieci przychodzą ubrane na zielono, gdyż będzie to „Dzień św. Patryka” czyli II Święto Irlandzkie. Zapraszamy zarówno dzieci jak i rodziców.