Lubimy ruch i aktywnie spędzamy wolny czas

Kolejne spotkanie Akademii Przedszkolaka za nami. W dniu 12 stycznia 2019r. o godzinie 10.00 w sali pod fontanną przy ul. Piłsudskiego 14, rozpoczęły się zajęcia z paniami pielęgniarkami z II roku Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach, wydział w Myślenicach pod kierunkiem pani dr Izabeli Wojtas – Bonior.

Aby należycie dbać o swój organizm dzieci muszą wyrobić w sobie podstawowe nawyki prozdrowotne, dlatego edukacja zdrowotna nabiera szczególnego znaczenia we wczesnym okresie życia dziecka. Bardzo ważne jest, aby była ona łącznikiem pomiędzy wiedzą i doświadczeniami dziecka wyniesionymi z domu, a kompetencjami jakie powinno osiągnąć, kiedy wkroczy w dorosłe życie. Tym razem mali studenci zdobywali wiedzę na temat „Lubimy ruch i aktywnie spędzamy wolny czas”. Oprócz wspaniałej zabawy dzieci w czasie prelekcji uczyły się w jaki sposób dbać o zdrowie, jaką rolę spełnia ruch w życiu każdego człowieka? Poprzez prezentację multimedialną zagłębiły się m.in.:
- jak wyrabiać sprawność ruchową poprzez zabawy i ćwiczenia,
- jak aktywne uczestniczyć we wszelkich formach ruchu,
- jak przyzwyczajać się do częstego przebywania na powietrzu: spacery, wycieczki, zabawy zorganizowane i swobodne na ogrodzie przedszkolnym,
- przebywanie na świeżym powietrzu o każdej porze roku,
- wyjaśnienie pojęć: hartowanie, ruch to zdrowie,
- kształtowanie nawyków aktywnego spędzania czasu wolnego.
       W drugiej części zajęć dzieci już aktywnie spędzały czas w zabawach ruchowo-muzycznych, które pod kierunkiem dr Urszuli Hudaszek prowadziły studentki z III roku Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej. Całość zajęć ilustrują zdjęcia.
Kolejne spotkanie małych studentów odbędzie się dnia 2 lutego 2019r. w Niepublicznym Przedszkolu „Smykolandia” w Osieczanach. Zajęcia poprowadzi pani mgr Renata Leśniak. Będą to zajęcia rytmiczne pt. „Hu hu  – ha nasza zima zła”. Podczas zajęć wprowadzane będą ćwiczenia, których celem jest rozwijanie twórczej inwencji dziecka. Należą do nich improwizacje ruchowe śpiewane i grane.
Jak zawsze prosimy o indeksy oraz „małe co, nie, co”. Zajęcia trwają w godzinach od 10.00 – 12.00. Zapraszamy!